Від чотирьох до десяти мільйонів загиблих за різними оцінками істориків — трагедія, яка торкнулася мало не кожної другої родини в Україні. Цими днями по всій країні згадували загиблих під час Голодомору 85 років тому.

Покласти символічні колоски і помолитися за душі загиблих до столичного пам’ятнику, який в народі називають “Свічкою”, прийшов президент із дружиною. В своєму слові глава держави відзначив — відповідальність за мільйони смертей лежить на Росії. У Москві до цих пір заперечують сам факт Голодомору, як спланованого акту знищення українців.

Геноцид був дуже ретельно спланованим. Ним хотіли вирішити назавжди українське питання, яке століттями не давало спокою Росії. Та, відверто кажучи, і досі не дає. На початку 30х років ще свіжою була пам’ять про українську національну революцію, століття якої ми відзначаємо цього року. Наша революція виявилася надто романтичною, надто вже сподівалася на мир і братерство, і надто мало дбала про армію. Через це і була придушена навалою з Півночі. Але пробуджена революцією національна свідомість точно залишилася. Російсько-більшовицька тиранія невтомно гасила той вогонь свободи, але він все одно жеврів, а то і розгорався з новою силою. \\

2:30 Історична відповідальність за Голодомор лежить на Російській Федерації як на правонаступниці СРСР. І той злочин не має терміну давності. Росія знову, як і сто років тому, розвернула агресію проти України щоб повернути її назад, в Імперію. В Кремлі знову ненавидять і бояться вільної європейської України. Я точно знаю — вони не зможуть повернути назад колесо історії. Україна впевнено йде своїм шляхом.

Читайте также: