Україна залучила всі засоби для боротьби за звільнення полонених Росією моряків і вже має першу реакцію: Європейський суд з прав людини невідкладно розглянув справу і зобов’язав Москву негайно дати відповідь про захоплення, юридичні підстави їхнього утримання, стан здоров’я і місцезнаходження українських військових. Про це заявив Президент під час виступу на форумі, присвяченому сімдесятій річниці проголошення Декларації ООН про права людини.

Зараз я як Президент, Уповноважений з прав людини Людмила Денісова, Верховна Рада, яка прийняла відповідну резолюцію, Уряд України докладає всіх можливих зусиль, обєднавши весь світ навколо цього для того, щоби визволити українських військовополонених.

 

Сьогодні волонтери з Криму прибули до Москви, куди російські силовики без

попередження вивезли військовополонених. Українським морякам передали зібрані для них кримчанами речі — одяг, взуття, їжу — і гроші, які збирали на материку і на півострові небайдужі українці та кримські татари. Президент повідомив — на запит ЄСПЛ Росія має відповісти сьогодні і висловив сподівання, що знущання над заручниками припиняться. І заявив — Україна продовжуватиме боротися і за те, щоб РФ відповіла за інші свої злочини, скоєні на українській землі.

 

Окремо хочу згадати про тимчасово окуповану частину
України – Автономну Республіку Крим. Якщо коротко характеризувати ситуацію з правами людини на території півострова, то це – свавілля, безправ’я, тотальна мілітаризація. Але тут коїться ще один злочин – нищиться кримськотатарський народ. Окупаційна влада прагне зробити те, що не вдалося Сталіну – знищити лідерів, оголосивши Меджліс «екстремістською організацією», зруйнувати ідентичність і розчинити корінний народ Криму в російському «плавильному котлі».

Президент також підкреслив — Україна все ще готується до масштабного нападу Росії. Дані розвідки свідчать про багаторазове збільшення військової техніки РФ на кордоні. Нині вже створені штаби тероборони, Збройні Сили у режимі готовності. Проте, сам режим воєнного стану, нагадав Петро Порошенко, буде мінімально помітним цивільному населенню і носить превентивний характер — дає армії перевірити свої сили, знайти слабкі місця, переозброїтися і підготуватися до можливого нападу.

 

Читайте также: