Святковий захід у селі Луговики

Новорічно-різдвяні свята з нетерпінням чекають дорослі  і діти. Вони приносить чимало радощів і веселощів. Свята тішать своїм затишком, спокоєм та надіями на краще майбутнє.

В народній традиції обидва свята цього дня об’єднались і тепер маєм свято Меланки і Щедрий вечір. У цей дивовижний вечір православні християни готують кутю, дівчата та хлопці щедрують, від оселі до оселі лунають пісні і щедрівки, водять козу – символ добробуту.

13 січня в селі Луговики було проведено обрядове дійство Вертеп, щедрувальники завітали до жителів села, щоб привітати з новорічними святами. Учасники  щедрування  Оксана Білько, Наталія Білько, Антоніна Мурга, Катерина Білько, Анна  Прибищенко, Яна Білько,Богдан Прибищенко,Даша Семененко, звіздар -Ярослав Дурицький у ролі кози Наталія Дурицька– дарували різноманітні пісні, щедрівки із побажаннями здоров’я, миру, злагоди, достатку. Музичний супровід Віктора Миколайовича Царенка. Господарі дякували учасникам свята за побажання та гарний настрій, адже дуже важливо для майбутніх поколінь зберегти традиції нашого народу.

 

Завідувач Луговицького сільського клубу Оксана Білько

Читайте также: