Шановні мешканці Поліського району!

         31 березня 2019 року відбудуться чергові вибори Президента України. Якщо з певних причин ви не зможете перебувати за місцем своєї реєстрації у день виборів, для Вас є можливість тимчасово змінити місце голосування без зміни виборчої адреси. Для цього необхідно отримати відповідне посвідчення. Головна умова – громадянин має бути внесеним до Державного реєстру виборців. Ця процедура визначена Постановою Центральної виборчої комісії від 13 вересня 2012 року № 893 «Про забезпечення тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси». Слід зазначити, що для переміщених осіб з Автономної Республіки Крим та міста Севастополь та для переміщених осіб з окупованих територій вона є спрощеною.

Заява про тимчасову зміну місця голосування виборця приймається органом ведення Реєстру:

— за вказаним у заяві місцем перебування виборця в день виборів (повторного голосування), чи місцезнаходженням виборчої дільниці, дільниці для голосування, яку він просить визначити місцем його голосування;

— за виборчою адресою заявника, яка визначається відповідно до статті 8 Закону України “ Про Державний реєстр виборців ”.

У заяві зазначаються ідентифікаційні персональні дані виборця, які визначають його особу: прізвище, власне ім’я (усі власні імена), по батькові, дата, місце народження та унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності такої інформації в пред’явленому документі, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України), його виборча адреса, а також мотивування необхідності тимчасової зміни місця голосування та адреса, де він перебуватиме в день виборів (повторного голосування), чи номер виборчої дільниці, яку він просить визначити місцем його голосування.

До заяви додаються документи (копії документів), які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни виборчої адреси. У разі якщо до заяви додаються копії документів, їх оригінали пред’являються органу ведення Реєстру для перевірки вірності цих копій.

Виборці, виборча адреса яких знаходиться на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, а також на тимчасово окупованих територіях районів, міст, селищ і сіл, їх частин у Донецькій та Луганській областях, межі та перелік яких визначаються Президентом України у порядку, передбаченому Законом України “ Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях ”, можуть не додавати до заяви документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця їх голосування.

При поданні заяви громадянин пред’являє документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, – паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України. Для громадян України – військовослужбовців документом, який пред’являється органу ведення Реєстру, також може бути посвідчення військовослужбовця або військовий квиток.

Тимчасова зміна місця голосування забезпечує включення виборця до списку виборців тільки на одній виборчій дільниці (дільниці для голосування), утвореній на відповідних виборах або референдумі. Про тимчасову зміну місця голосування виборцю видається посвідчення за встановленою формою. Про отримання посвідчення виборець розписується в журналі обліку посвідчень, які підтверджують тимчасову зміну місця голосування виборця.

         Крайній термін подачі заяви — не пізніше як за п’ять днів до дня голосування.

За додатковою інформацією або роз’ясненням звертайтеся до відділу ведення Державного реєстру виборців, який знаходиться у приміщенні Поліської районної державної адміністрації (вул. Воздвиженська, 81) або за тел.(04592) 5-17-52.

 

Читайте также: