“Ми чуємо, тебе, Кобзарю, крізь століття”

Минають роки і сторіччя, відходять у небуття покоління людей, змінюються їхні звичаї, вірування та погляди, а великі надбання мистецтва надовго переживають своїх творців. До таких скарбів світового значення належать і творіння великого генія українського народу Тараса Григоровича Шевченка. Для кожного покоління він є чимось особливим, як сила, як мудрість, як поезія, як дух, який в усі часи витав над нами. З цим іменем сьогодні на всій планеті ідентифікується Україна та українці.
Шевченко належить до найулюбленіших поетів світу – від Біловежі до Гімалаїв, від Сицилії до Японії. Як досяг, чим завоював цю славу найбезправніший солдат Російської імперії – найбільшої, найжахливішої в’язниці народів, яку тільки знала історія? СЛОВОМ.
Пізнавати Шевченка – це пізнавати історію, доходити до найостаннішого кола українського пекла, опускатися в огидні ями національного розбрату, малоросійського плебейства, всього того, що доводиться викорчовувати і випалювати словом Шевченка. Пізнавати Шевченка – це мучитися, страждати, терзатися думкою, що міг би дати такий талановитий і працьовитий народ, якби був від запровадження кириличного письма самостійним. Пізнавати Шевченка – це працювати до сьомого поту й наближатися до торжества добра над злом, очистися духовно й морально.
Шевченкове свято – то кришталево чисте свічадо. 205 років минуло від того дня, коли українка-кріпачка подарувала світові генія. 
Так, саме Тарас Шевченко перший в історії нашого народу після трагічних часів великої руїни, збудив українську історичну думку, огорнувши її шляхетністю, палкою любов’ю до України.
Великою і святою була любов Шевченка до України. Його непохитна віра і надія в її духовне, національне й соціальне відродження, його візія про майбуття землі нашої були такі сильні і глибокі, що їх не зламали ані терор, ані заслання та поневіряння.
Слова «апостол» і «пророк» стосовно Шевченка позбавлені будь-якої умовності – він справді є і АПОСТОЛОМ і ПРОРОКОМ української нації у біблійному розумінні цих слів. І з’явився як посланець Божий у період найбільшого занепаду національного життя. Коли нація не змогла на той час висунути воїна-організатора силового захисту, вона потребувала для свого порятунку відродження Духу. І з’явився Шевченко, слово якого було наділене величезною енергетичною силою, здатною відродити Дух нації.
Важким докором лягають на душу Тарасові слова, якими він гнівно картав тих, хто був позбавлений національної пам’яті та політичного самоусвідомлення. Як неможливе без повітря фізичне існування людини, так само немислиме без сонця правди й волі буття її духу. Така одна з найзаповітніших істин, сповідуваних Шевченком. Правда і воля для нього – добро найкращеє в світі! Боротьбі проти їхніх антиподів присвятив поет усе своє життя: “Кругом неправда і неволя, народ замучений мовчить,” – з болем і гнівом сповіщав він, але майже водночас із щирою вірою пророчив: “Стане правда, стане воля!”
Все це розповіли учні 7 класу ОНЗ Красятицького НВО «ЗОШ І-ІІІ ступенів –Д/С» на виховному заході “Ми чуємо, тебе, Кобзарю, крізь століття” присвяченому 205 річниці від дня народження Тараса Шевченка, який вони приготували разом зі своїм класним керівником Анатолієм Олександровичем Петрищенко. Почули як звучить вірш «Заповіт» на англійській мові у виконанні учениці 11 класу Бабич Олександри. Пролунали також пісні на слова Шевченка.
Другою частиною свята став щорічний конкурс читців поезій Тараса Шевченка «На струнах кобзаревої душі» , який провела завідуюча Красятицькою селищною бібліотекою. Як завжди конкурс проходив у трьох вікових категоріях. Серед наймолодших конкурсантів перше місце посіла учениця 4 класу- Музиченко Соломія, друге місце -учениця 4 класу Гапоненко Яна. Серед учасників другої вікової категорії журі обрало два перших місця: Кіндратенко Марина –учениця 6 класу та Петрова Олеся – учениця 7 класу. Друге місце отримав учень 7 класу Лєбєдєв Денис. Серед найстарших перше місце посіла Мельник Каріна учениця 9 класу, друге місце отримав Казмиренко Володимир учень 10 класу, третє місце – Велісейко Руслана учениця 11 класу.
Решта учасників отримали подяки. Всі конкурсанти отримали пам’ятні подарунки.

Читайте также: