Підводка В’ячеслав Брюховецький, Іван Дзюба, Мирослав Маринович та інші моральні авторитети нації, яких об’єднала «Ініціатива першого грудня» звернулися до українців і закликали їх в передвиборчий період думати в першу чергу про безпеку країни і не піддаватися на маніпуляції кандидатів у Президенти. Свою думку про те, як підходити до оцінки борців за найвище крісло країни сьогодні висловили і представники Меджлісу. Вони пропонують шукати в заявах кандидатів… згадки про те, чий Крим.

Ми обираємо безпеку – представники «Ініціативи першого грудня», яка об’єднує моральні авторитети нації, заявили про свою підтримку чинному Президенту. У своєму зверненні вони відзначили – до свого рішення підходили критично, і навіть особисто озвучували Петру Порошенку претензії до його роботи. Проте, це не завадило оцінити й ризики, які проявилися під час передвиборчої боротьби.

Йосип Зісельс, голова конгресу національних общин України

І серед цих всіх проблем, які стоять перед нашим суспільством нашим, перед громадянським суспільством і перед владою, ми обираємо безпеку. Двічі ми зустрічалися з Президентом країни, з Петром Порошенком, і це була дуже гостра, і місцями дуже приємна розмова, бо ми критикували за ті негаразди, які ми бачимо, і які зосереджені були саме на верхівці нашої влади. Але з ним можна розмовляти. Тому це один із чинників, який нас примушує, нас, тих, хто підписалися, заявити, що ми проголосуємо за Президента Порошенка – і в першому турі, і, якщо буде потрібно, і в другому турі

Раніше свою підтримку Главі держави висловили кримські татари. Їхній аргумент – лише Петро Порошенко здатний повернути Україні Крим. Адже саме він на дипломатичному полі виграв найбільшу кількість битв за півострів – і продовжує піднімати кримську тему на найвищих майданчиках світу. А відтак – посилює санкції і тиск на Росію, наближаючи повернення окупованого півострова.

Мустафа Джемілєв, лідер кримськотатарського народу

Порошенко став президентом в ситуації, коли армії фактично не було, країна була в небезпеці, казна була порожньою. В цій складній ситуації нашій країні на чолі з Порошенком вдалося відстояти незалежність, зміцнити армію, яка за рейтингами сьогодні посідає 17 місце за своєю потужністю. Порошенко на всіх міжнародних платформах, зокрема Генеральної Асамблеї ООН, проводить активну діяльність щодо звільнення окупованих територій.

Голова Меджлісу Рефат Чубаров заявив – найкращим тестом для всіх кандидатів в Президенти буде реакція на запланований візит до Криму Президента Росії Путіна. І закликав кожного з лідерів перегонів – висловитися з цього приводу. У Меджлісі відзначили – дослідили висловлювання і програми кандидатів в Президенти і з’ясували – в понад двадцятьох з них немає жодної згадки ані про Крим, ані про необхідність повернення інших окупованих територій.

Читайте также: