16.04.2019   відбулося засідання круглого столу на тему «Особливості правового та природоохоронного режимів території Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника». У засіданні круглого столу взяли участь представники Державного агентства України з управління зоною відчуження, Чорнобильського радіаційно-екологічного  біосферного заповідника, Поліської райдержадміністрації, селищний та сільські голови Поліського району.

           Питання порядку денного:

           1.Чорнобильський заповідник  — мета, завдання та основні види діяльності, доповідала та провела презентацію  Прибора Тетяна Володимирівна, провідний інженер з науково-технічної інформації Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника, яка ознайомила присутніх про створення заповідника та території які  до нього входять. Територія яка входить до заповідника складає майже 227 тис. га. Мета створення заповідника це в більшості збереження тих природних екосистем які сьогодні наявні на цій території та відповідно дотримання бар’єрної  функції цієї території для того, щоб унеможливити розповсюдження радіаційно-забруднених матеріалів.

          2.Режим відвідування території зони відчуження в період проведення заходів, приурочених до 33-х роковин Чорнобильської катастрофи та у «поминальні дні», доповідав Максимов Андрій Іванович – завідувач сектору з питань режиму, фізичного захисту та антикорупційної діяльності ДАЗВ, співдоповідав- Бірук Сергій Віталійович – начальник відділу режиму ЧРЕБЗ.                                                                   

Присутніх було ознайомлено з наказом та графіком відвідування території зони відчуження у період проведення заходів, приурочених до 33-х роковин Чорнобильської катастрофи та у «поминальні дні», а також повідомили що 26.04.2019 року  буде організовано  спрощений проїзд.

         3. Профілактика пожеж на території зони відчуження та зони обов’язкового  (безумовного) відселення. Порядок взаємодії під час виникнення надзвичайних ситуацій, доповідав Гавриленко Олександр Володимирович – начальник відділу радіаційної безпеки, охорони праці та цивільного захисту  управління з питань забезпечення бар’єрної функції зони відчуження, природно-заповідного фонду, радіаційної безпеки, охорони праці та цивільного захисту ДАЗВ. Олександр Володимирович представив презентацію з приводу найбільш болючого питання  на сьогоднішній день з приводу пожеж, лісових пожеж  в зоні відчуження, поблизу зони відчуження та прилеглих територій. Олександр Володимирович ознайомив із заходами щодо забезпечення протидії масовим пожежам лісів і торф’яників  та із заходами щодо попередження пожеж на території зони відчуження. На даний час проводиться протипожежне облаштування зони відчуження — встановлення веж та щоглів для відеокамер.

                Під час засідання круглого столу сільські голови активно обговорювали  питання встановлення межових знаків та проведення демаркації зони заповідника.

                По завершенню  засідання  присутні обмінялися номерами телефонів та обговорили питання щодо подальшої співпраці.

Читайте также: