УВАГА! НЕБЕЗПЕКА ПІЧНОГО ОПАЛЕННЯ!

 

З настанням холодів підвищується ризик виникнення пожеж  через порушення правил експлуатації різного виду обігрівальних приладів. У сільській місцевості альтернативним методом для обігріву  є печі або груби. Переважна кількість пожеж в осінньо-зимовий період виникає саме через порушення правил експлуатації пічного опалення. Особливо небезпечним  є  те, що ці пожежі виникають,  як правило, серед ночі, коли господарі відпочивають, і  велика вірогідність людських жертв. Для нашого району це теж непоодинокі випадки коли пожежа від несправності пічного опалення закінчувалася трагічно. 

Основними  причинами  виникнення таких пожеж є несправність цегляної кладки печей, наявність в їх стінах тріщин і щілин, через які на зовні виходять гази від отоплення, можуть вилітати і іскри. Ця небезпека значно збільшується в місцях дотику кладки печі і димової труби в дерев’яних конструкціях будинку, особливо в закритих місцях – перегрів стінок печі. В цих випадках особливо небезпечним є стикання з піччю горючих матеріалів і предметів (меблів, білизни, одягу, дров, торфу, тощо), застосування для розпалювання горючих рідин, які легко займаються і спалах яких супроводжується викидом полум’я, випадання із топки чи зольника жарин, горіння сажі, яка накопичилась в димовій трубі.

Отже, щоб пічне опалення  не стало причиною пожежі, перед настанням опалювального сезону потрібно провести профілактичний огляд, а в разі необхідності, його ремонт. В печах та грубах не повинно бути тріщин, а димові труби на горищі повинні бути побілені вапняним розчином, щоб на білому фоні легше помітити тріщини та кіптяву від диму, що може проходити  через них. Відстань від внутрішньої поверхні печі, де проходять топливні гази, до горючих конструкцій будинку повинна бути не менше 38 сантиметрів. Цю відстань можна зменшити до 25 см, якщо дерев’яні конструкції, які примикають до протипожежних переділок, захистити азбестовим картоном товщиною не менше 2 см. Для захисту дерев’яної підлоги чи горючого настилу на підлозі перед топкою прибивають металевий лист, який в побуті називають передтопочним листом, із покрівельної сталі розміром 50х70см. Також не треба залишати піч, коли топиться без нагляду, не доручати доглядати за цим дітей, не застосовувати для розпалювання бензин, гас, солярку, не сушити на печах одяг, дрова. 

Уникнути вогню, зупинити йому шлях можна. Треба тільки знати і виконувати протипожежні правила в побуті, адже пожежа – наслідок халатності, недбалості, безгосподарності.

Начальник Поліського РС ГУ

 ДСНС України у Київській області

Микола ОВСІЄНКО

 

Читайте также: