До відома жителів Поліського району!

З 2017 року діє новий порядок оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

З 1 січня 2017 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 № 854 «Деякі питання санаторно-курортного лікування та відпочинку громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», якою затверджено Порядок надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Прийнятим Порядком визначено новий механізм оплати послуг із санаторно-курортного лікування громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до категорії 1 та дітей-інвалідів, інвалідність яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи.

Безоплатне забезпечення путівками проводиться шляхом надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок через безготівкове перерахування санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку за надання послуг із санаторно-курортного лікування або відпочинку.

Розміри відшкодування санаторіям за надане лікування в 2018 році становлять:

для осіб, віднесених до категорії 1 – 6 822 гривні;

для осіб, віднесених до категорії 1, із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку), – 20 685 гривень;

для дітей з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, – 13 545 гривень.

Порядком передбачено укладання трьохсторонньої угоди між санаторно-курортним закладом, постраждалою особою та управлінням соціального захисту населення. При цьому постраждала особа має право вільного вибору санаторно-курортного закладу та за бажанням здійснювати доплату за надання додаткових послуг за рахунок власних коштів у разі недостатності суми грошової допомоги для компенсації вартості путівки у вибраному закладі.

За бажанням громадянина, у разі відмови від отримання санаторно-курортного лікування, виплачується грошова компенсація у розмірі 35% прожиткового мінімуму, встановленого Законом України на 1 січня відповідного року для осіб, які втратили працездатність. Зазначена постанова набрала чинності з 1 січня 2018 року. У 2018 році середня вартість путівки для виплати грошової компенсації замість путівки становила 481,00 гривень.

Для отримання постраждалими громадянами у 2019 році компенсації замість санаторно-курортної путівки, або отримання послуги із санаторно-курортного лікування необхідно звернутися в управління соціального захисту до 15 жовтня 2018 року:

Перелік категорій одержувачів послуг (компенсацій) —         постраждалі особи, віднесені до категорії 1;

—         потерпілі діти з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою

Перелік документів, необхідних для надання (отримання) послуги (компенсації) Для виплати грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи подаються документи:

1) громадянином, віднесеним до категорії 1:

довідку для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/о;

копію посвідчення громадянина, віднесеного до категорії 1 (із вкладкою);

копію паспорта.

У разі подання заяви за місцем проживання, відмінним від зареєстрованого, громадянин (крім осіб, які переселилися з тимчасово окупованої території України чи районів проведення антитерористичної операції) додатково подає видану органом соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання довідку про те, що громадянин, віднесений до категорії 1, не перебуває на обліку для забезпечення путівкою;

 

2) одним із батьків дитини з інвалідністю або особою, яка їх замінює:

довідку для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/о;

копію посвідчення дитини з інвалідністю (із вкладкою);

копію свідоцтва про народження або копію паспорта дитини з інвалідністю;

довідку про склад сім’ї або зареєстрованих у житловому приміщенні / будинку осіб.

У разі подання заяви за місцем проживання дитини з інвалідністю (крім дітей, які переселилися з тимчасово окупованої території України чи районів проведення антитерористичної операції), відмінним від зареєстрованого, одним із батьків дитини з інвалідністю або особою, яка їх замінює, додатково подається довідка органу соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання дитини з інвалідністю про те, що вона не перебуває на обліку для забезпечення путівкою.

Якщо у громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, виникнуть питання щодо забезпечення санаторно-курортними путівками, то їм необхідно звернутися до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації (проживання) за номером: 5-16-23 – відповідальна особа – Марина Вікторівна, або за адресою: вул. Воздвиженська 66, смт Красятичі.

В той же час доводимо до відома, що для забезпечення  санаторно-курортними послугами  постраждалих осіб за бюджетною програмою ,,Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”  у 2018 році передбачено 122,6 тис. грн., що дає змогу оздоровити  14 осіб 1 категорії (50% від потреби) та 2 (100% від потреби) дітей з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з наслідками аварії на ЧАЕС.

Читайте также: