«Більше не казарми — Президент на Львівщині оглянув нові гуртожитки для військових»

Підводка Більше не казарми — Президент на Львівщині оглянув нові гуртожитки для військових. Сучасні кімнати, кухні і окремі санвузли. В планах — і студії для сержантів. Військові нагодували Президента обідом в своїй новій їдальні та продемонстрували елементи навчань.

У навчальному центрі на Львівщині — кілька десятків резервістів. Чоловіки прибули сюди на кілька днів — оновити свої знання і військові навички та пройти допідготовку. У разі необхідності — вони як найбільш досвідчені першими поїдуть на фронт. Військових запасу на полігоні зустрічає… особисто Верховний Головнокомандувач.

 

1:15 Всі добровольці? За власним бажанням? Молодці, справжні патріоти

 

Спеціалісти навчального центру — діляться практичними фронтовими навичками. Бо в зоні ООС навіть дрібниця може вартувати життя. Перед резервістами розкладають саморобні вибухові пристрої. Такі смертельні цигарки і дитячі іграшки — розповсюджена річ у наближених до фронту районах.

 

1:58 Це є річ, яка надає форму, маскує безпосередньо саму вибухову речовину. Всередині безпосередня вибухова речовина, стоїть два мінометних снаряди.

 

Ще півроку тому — навколо навчального центру на Львівщині було голе поле. Нині — об’єктів на цілу екскурсію. Кімнати для солдат як у хорошему хостелі. В кухнях — сучасне обладнання, сушки і мийки, хоч поки що не вистачає мікрохвильовок. В солдатській їдальні — страва смакує і контрактникам, і Президенту.

 

Петро Порошенко, Президент України

1:01 Всі сиділи і думали — ну звичайно, Президент сюди приїжджа, так тут гарно готують. Але там де Президент не їздить готують погано. А потім виявилося, що Президент їзде скрізь.1:13

 

Вже за кілька днів до програми нового харчування приєднаються ще 50 бригад.

 

Петро Порошенко, Президент України

1:15 Казали, що немає грошей. Ми порахували з міністром. а виявляється, більше грошей і не потрібно. За ті самі гроші — тільки красти не треба. Багато до мене бійців підходили і казали: пане Президенте, ми так дома не їли: або стільки, або таке різноманіття.

 

Наступне на черзі — питання житла для військових. В нових гуртожитках навчального центру з’являться і окремі кімнати для сержантського складу.  Житлове питання Президент виніс на окрему розмову із генералами.

 

Петро Порошенко, Президент України

 

2:00 Буде окрема позиція по службовому житлу для офіцерів. І буде окрема позиція щодо надання фінансової компенсації для можливості придбання власного житла. І це я ставлю принципову позицію, щоби ця проблема була вирішена. Що людина, яка закінчує 25 років вислуги, він повинен мати фінансовий ресурс для того, щоб купити житло. Кожен! А не ті, хто ближче до начальства, або ближче до тилу, або ближче до штабу, або ближче до будь-чого. А ті, хто воюють на фронті, були віддалені від цього. Цього більше не буде. І ми маємо відновити цю справедливість.

 

Силовиків же Глава держави закликав допомогти Міноборони у боротьбі з нечесними підрядниками. За словами Петра Порошенка, відомство змушене було кілька разів розривати контракти через те, що будівельники прагнули вкрасти гроші або підвищити ціни. Попри це — до кінця року число побудованих гуртожитків сягне вісімдесяти. Окремо презентують програму забезпечення житлом офіцерів і військових пенсіонерів.

 

Читайте также: