Дмитро Христюк: Розвиваючи спорт, ми робимо вклад у майбутнє здорової нації

Підтримка спортсменів – серед важливих складових розвитку масового спорту та популяризації здорового способу життя. Неабиякої уваги даному напрямку приділяють на Київщині. Серед вдалих ініціатив – виплати стипендій для олімпійців від голови КОДА, а також акція «Кращий спортсмен місяця».

Так, вперше в історії спортсмени Київщини, які готуються до участі в XXXI літніх Олімпійських та XV літніх Паралімпійських іграх 2016 року у м. Ріо-де-Жанейро (Бразилія), протягом року отримуватимуть стипендію від голови Київської ОДА. Як відомо, 2016 рік називатиметься «олімпійським», починаючи з осені цього року спортсмени розпочнуть активну підготовку до найпрестижніших міжнародних змагань. Саме у зв’язку з обмеженою можливістю фінансування спортсменів, які ймовірно братимуть участь в Іграх, у Київській області було ініційовано впровадження програми підтримки олімпійців.

«Ми вирішили виправити несправедливість та підтримати людей, які своїми спортивними здобутками прославляють Київщину та Україну. Відтепер щомісяця, починаючи з вересня 2015 року по серпень 2016 року (включно), більше 20 майбутніх олімпійців будемо підтримувати матеріально. Вони отримуватимуть стипендію у розмірі до 3 000 гривень за рахунок коштів з обласного бюджету. Паралельно залучатимемо до співпраці меценатів та благодійників, які готові брати шефство над спортсменами. Вважаю, що це – важливий крок в напрямку дієвої підтримки спортсменів. Підтримка атлетів у найвідповідальніший для них період дасть можливість сконцентруватися на підготовці, відповідно, отримати високі результати», — коментує один з ініціаторів реалізації програми, заступник голови Київської облдержадміністрації Дмитро Христюк.

Нещодавно відбулось засідання організаційного комітету з підготовки спортсменів Київщини до участі в Іграх, а вже 30 липня ініціативу щодо матеріальної допомоги майбутніх олімпійців підтримали обласні депутати. Під час пленарного засідання позачергової п’ятдесятої сесії Київської облради депутати підтримали зміни до Київської обласної програми розвитку фізичної культури і спорту на 2012-2016 роки. На даний час, комісія працює над затвердженням остаточного списку стипендіатів.

Також за ініціативи управління молоді та спорту Київської обласної державної адміністрації та заступника голови КОДА Дмира Христюка започатковано акцію «Кращий спортсмен місяця», мета якої – вшанувати та відзначити людей, які роблять величезний вклад в розвиток спорту на Київщині, популяризують здоровий спосіб життя.

На засіданні колегії управління, що відбулося 30 липня, вона отримала свій початок. Почесними відзнаками було нагороджено кращих спортсменів червня та липня. Ними стали, відповідно, Сергій Гринь та Аліна Федорова.

«Досягнення спортсменів з Київської області на престижній спортивній арені – це підвищення міжнародного іміджу нашої держави. Слід не забувати про підтримку спортсменів, розвиток спорту вищих досягнень, пропаганду здорового способу життя. Саме в таких умовах формується новітня нація патріотів. Розвиваючи спорт, ми робимо вклад у майбутнє здорової нації», — вважає Дмитро Христюк.

Додаткова інформація про кращих спортсменів:

Сергій Гринь — бронзовий призер чемпіонату Європи з академічного веслування, заслужений майстер спорту України, учасник 3 олімпіад. Ось вже протягом 12 років він  успішно та результативно представляє Київщину на змаганнях різного рівня. Як розповів Сергій, дорога до великого спорту розпочалася у дев’ятому класі. «До нашої школи завітала тренер Віра Француз і запросила на Труханів острів — спробувати свої сили в академічному веслуванні. На той час я майже нічого не знав про цей вид спорту. Прийшов, спробував — сподобалось. Перші успіхи не примусили себе довго чекати. Через півроку регулярних занять виграв змагання. Через три роки став переможцем першості України серед юнаків. А згодом потрапив на чемпіонат світу серед спортсменів віком до 18 років, де посів четверте місце в складі четвірки розпашної без стернового. Пізніше у складі вісімки брав участь у чемпіонаті світу серед дорослих. Також веслував у четвірці розпашній, а згодом потрапив до екіпажу четвірки парної, яким ми й виграли «бронзу» Афін. А потім було ще багато перемог», — згадує спортсмен.

Аліна Федорова — майстер спорту міжнародного класу, переможниця Кубку Європи з легкої атлетики та багатоборства, що нещодавно відбувся у Франції. На цих змаганнях вона встановила п’ять особистих рекордів! У стрибках у висоту українка показала свій найкращий результат сезону. Крім того, Аліна стала переможницею змагань зі стрибків у довжину, а в сьомому виді багатоборства метнула спис на 35,72 метра. До слова, Аліна — є кандидатом на участь в майбутніх олімпійських іграх. А ще у неї попереду підготовка до чемпіонату світу в Пекіні. До цього важливого спортивного змагання буде готуватися вдома, в Броварах.

IMG_20150730_133322 IMG_20150730_132026 IMG_20150730_131948

Читайте также: