ДОВІДКА про підсумки розгляду звернень громадян, що надійшли до райдержадміністрації за ІІІ квартал 2015 року

На засідання колегії

22.10.2015

ДОВІДКА

про підсумки розгляду звернень громадян, що надійшли

до райдержадміністрації за ІІІ квартал 2015 року

На виконання Указу Президента України від 07.02.2008 № 109 “Про  першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування” районною державною адміністрацією проводиться відповідна робота щодо забезпечення прав громадян на звернення.

Пріорітетним напрямком діяльності районної державної адміністрації у звітному періоді залишався своєчасний та кваліфікований розгляд звернень громадян. Робота спрямовувалась на об’єктивний, всебічний розгляд порушених питань, дотримання термінів їх вирішення у відповідності до вимог законодавства. Прийом громадян головою райдержадміністрації, заступником голови здійснюється  відповідно  затверджених графіків, а також     в усі дні тижня, що дає можливість людям звертатися до керівництва району з метою вирішення проблем у зручний для них день та час. На сторінках районної газети «Новини Полісся» постійно оприлюднюються графіки прийомів та виїзних прийомів громадян керівництвом райдержадміністрації.

Ефективною формою роботи  зі зверненнями громадян у Поліському районі у зв’язку із значною віддаленістю сіл від райцентру є проведення особистих виїзних прийомів. Більшість питань, які виникають під час виїзних прийомів чи сходів села, в значній мірі вирішуються на місцях, а на запитання жителів на місці надаються роз’яснення у повній мірі.  Ті ж звернення, які потребують більш детального вивчення, реєструються як реєстраційно-контрольна картка і вирішуються у встановлені законодавством терміни. Виїзні особисті прийоми громадян головою та заступником голови райдержадміністрації  проводяться відповідно до затвердженого графіку, двічі на місяць.

За ІІІ квартал  2015 року до райдержадміністрації  надійшло 63 звернення, порушено питань – 63 , письмових звернень —29, на особистому прийомі у голови адміністрації 34.
Кількість повторних звернень (1), колективних (1).
Питання, з якими звернулися громадяни, стосуються комунального господарства -7 звернень, аграрної політики та земельних відносин — 1,  житлової політики -10, соціального захисту — 31, сім”ї, дітей, молоді — 1, праці і заробітної плати – 3, освіти – 2, екології 1, інші-7.
З “Урядової гарячої лінії” — 19, обласна державна адміністрація — 7.

За характером питань, порушених громадянами у своїх зверненнях, чільне місце займають питання соціального захисту – 31 звернення це в основному звернення про надання матеріальної допомоги на лікування та на вирішення інших соціально- побутових питань.

Під особистим контролем керівництва знаходяться звернення інвалідів, Героїв Соціалістичної праці та жінок, яким присвоєно звання «Мати- героїня»

У ІІІ кварталі 2015 року 18 громадян, які потребували соціального захисту та підтримки, а також на придбання необхідних ліків надано матеріальну допомогу на суму 15000 тисяч гривень.

Протягом ІІІ кварталу 2015 року на звернення громадян у телефонному режимі надано близько двадцяти   роз’яснень – консультацій.

Важливим аспектом роботи зі зверненнями громадян є щомісячний та щоквартальний звіти та аналізи роботи зі зверненнями громадян, які надсилаються до облдержадміністрації у відділ роботи зі зверненнями громадян.

До Київської обласної державної адміністрації  у відділ звернень громадян було подано довідку  про підсумки розгляду звернень громадян за І півріччя   2015 року.

Окремо варто виділити напрямок роботи, що стосується запитів на отримання доступу до публічної інформації.

Керівництво райдержадміністрації приділяє значну увагу посиленню контролю і підвищенню персональної відповідальності кожного виконавця за своєчасне і безумовне виконання завдань, передбачених указами і дорученнями Президента України; постійно здійснюється контроль за їх виконанням.

Завідувач сектору                                    Г.А.Ковальчук