НОВИНИ ВІД ДФС У КИЇВСЬКІЙ ОБЛ.

Через пункт пропуску «Бориспіль» намагалися незаконно вивезти 40 срібних та мідних монет 1767-1957 років карбування

Працівниками Київської митниці ДФС в пункті пропуску «Бориспіль» зафіксована спроба незаконного переміщення через митний кордон України колекції монет.

40 срібних та мідних монет 1767-1957 років карбування було виявлено у громадянина Естонії, який відлітав з України до Литви і самостійно обрав канал, позначений символами зеленого кольору — «зелений коридор», чим автоматично засвідчив, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо вивезення за межі митної території України.

На момент проходження митного контролю дозвільних документів на право переміщення через митний кордон України даних монет громадянин не мав, до перетину «білої лінії» до інспекторів митниці з приводу декларування монет не звертався та митної декларації не заповнював.

Після перетину пасажиром „білої лінії”, яка позначає закінчення зони спрощеного митного контролю „зелений коридор”, митники поцікавилися у пасажира щодо наявності в нього готівки, на що він відповів, що має небагато грошей та монети.

Зазначені монети, що знаходились у одному з відділень сумки пасажира (ручній поклажі), переміщувались без ознак приховування. Зі слів громадянина, монети належать йому особисто.

Таким чином, пасажир порушив порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, яким обмежено переміщення культурних цінностей через митний кордон України відповідно до Закону України №1068-ХІV, від 21 вересня 1999 р., та інструкції Міністерства Культури і мистецтв України №258 від 22.04.2002 р.

Складено протокол про порушення митних правил. Монети, серед яких «Деньга» Російської імперії (орієнтовно – 1704 року карбування), «Грош» Речі Посполитої 1767 року карбування, срібний «Рубль» Російської імперії 1842 року карбування, вилучено до винесення судом рішення у справі. Експертиза встановить їх культурну та історичну цінність.

ГУ ДФС у Київській області

На Київщині виявлено біля 300 г смоли канабісу, яка прямувала до України поштою з Індії

Працівниками Київської митниці ДФС у співпраці з СБУ припинено факт контрабандного переміщення смоли канабісу.

Згідно з попереднім інформуванням, працівники Київської митниці мали достатньо підстав для проведення ретельного митного огляду міжнародного відправлення, яке було доставлено до України з Індії авіарейсом транзитного сполучення через Німеччину.

При розпакуванні відправлення вагою 7,4 кг було виявлено дошку з полімерного матеріалу, в якій був зроблений механічний отвір. Саме в ньому знаходилися два поліетиленові пакети обгорнуті клейкою стрічкою з вмістом пресованої речовини природного походження темно — коричневого кольору вагою брутто разом з пакуванням 160 г та 182 г.

Згідно Висновку експертного дослідження СБУ надана на дослідження речовина є смолою канабіса (гашиша), загальна маса якої в перерахунку на суху речовину становить 296,11г.

Наркотичний засіб смола канабісу (гашиш) віднесений до таблиці І списку №1 особливо небезпечних наркотичних засобів, обіг яких заборонено, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 06.05.2000р. №770.

За даним фактом було складено протокол про порушення митних правил згідно ч.1 ст.483 та ст.473 Митного кодексу України.

Спільно з співробітниками ГУ БКОЗ СБ України митниками було проведено  оперативно-розшуковій захід з використанням методу «контрольованої поставки». За фактом виявлення співробітниками Київської митниці ДФС наркотичного засобу смоли канабісу (гашиша), розпочате кримінальне провадження.

В результаті операції було затримано наших співвітчизників, які через можливості своїх протиправних зав’язків з числа іноземних громадян замовили на території Індії особливо небезпечний наркотичний засіб смолу канабісу (гашиш) та організували його контрабандне переміщення через митний кордон України. Також їм було повідомлено про підозру у вчиненні вищезазначеного правопорушення.

ГУ ДФС у Київській області

Читайте также: